Zobacz również
wszywki-odziezowe.pl
wszywki-metki.blogspot.com

 

Kontakt:

tel/fax.  42 659-45-55

Projekty:
509-127-677
Wyceny:
791-474-797
Materiały Eksploatacyjne:
              
504-184-750
e-mail:
abaart@abaart.pl
Gadu Gadu:
6414233

tel. Polska +48 42 659-45-55

 
 

   Powrót

Termonadruk (zwany też termotransferem)

technika nadruku polegająca na termicznym wgrzaniu w materiał wcześniej przygotowanego rysunku, naniesionego przy pomocy urządzeń służących do masowego powielania typu 'ksero', bądź drukarki podłączonej do komputera, ewentualnie wyciętego w formie szablonu.

Jest to dość prosty w przygotowaniu sposób nadruku, który przy małym wysiłku i niewielkich kosztach, jest w stanie wykonać każdy samodzielnie, nawet w domowych warunkach.

Takiego typu  nadruki można stosować na różnych podłożach.

Obraz, który chcemy przenieść kopiujemy lub drukujemy na specjalnym nylonie, satynie, papierze transferowym  przy użyciu urządzenia wytwarzającego temperaturę 150°C.

Termo nadruk pozwala na wykonanie niewielkiej ilości kopii, a tym samym stał się obecnie dość popularną techniką wykorzystywaną do różnych zastosowań – idealny w przemyśle reklamowym, gdy jest konieczna wysoka jakość.

Druk termo transferowy polega na uzyskiwaniu obrazu na etykiecie poprzez podgrzewanie pigmentu zawartego w taśmie termo transferowej

(odpowiednik taśmy barwiącej).

Taśma termo transferowa przesuwa się wraz z taśmą z etykietami, a rozgrzana głowica drukarki termo transferowej uwalnia substancję barwiącą z taśmy termo transferowej i dzięki dociskowi przenosi ją na powierzchnię etykiety.

Za pomocą tej techniki można dokonywać druku na różnych rodzajach podłoży.

Druk termo transferowy cechuje wysoka trwałość.

 

Offset, druk offsetowy

Przemysłowa odmiana druku płaskiego, w której obraz przenoszony jest z płaskiej formy drukowej na podłoże drukowe (np. papier) za pośrednictwem cylindra pośredniego pokrytego obciągiem. Offset jest obecnie jedną z najczęściej stosowanych technik druku.
układ cylindrów i wałków w maszynie offsetowej

Druk offsetowy można podzielić na:

druk offsetowy arkuszowy – podłoże drukowe w postaci arkuszy, farby offsetowej o dużej lepkości utrwalane przez wsiąkanie i polimeryzację, a w przypadku farb UV i hybrydowych przez polimeryzację zainicjowaną promieniami UV

druk offsetowy zwojowy (rolowy) – podłoże drukowe w postaci zwoju, farby lejne
coldset – offset "na zimno" (farba utrwalana przez wsiąkanie w papier)
heatset – offset "na gorąco" (farba utrwalana przez wsiąkanie w papier i odparowanie w wysokich temperaturach; zadrukowana wstęga papieru przed sfalcowaniem przechodzi przez nagrzany do wysokiej temperatury tunel suszący).

 

 

*Zamieszczone zdjęcia wraz ze znakami firmowymi stanowią wyłączną własność ich właścicieli i zostały zamieszczone w celach informacyjnych.